Mistrzostwo USA !

Wczoraj w Detroit zakończyły się mistrzostwa USA w klasie Optimist.  Żeglarze których trenowałem wspólnie z trenerami z Argentyny z Teamów Lisot i LBI zwyciężyli w drużynowych mistrzostwach USA, kolejne dwie drużyny zajęły trzecie miejsce w grupie złotej i pierwsze miejsce w srebrze.

W mistrzostwach USA kobiet Hanna Widmeier zdobyła brązowy medal a Emili Haig zajęła szóste miejsce. Przed ostanim wyścigiem Emili prowadziła regaty jednakże niefortunna zmiana wiatru w ostanim wyscigu spowodowała że dopłynęła na dalekim 24 miejscu i ostatecznie nie udało się jej wygrać.

Chłopakom w mistrzostwach nie poszło już tak dobrze pomimo dobrego żeglowania i zakwalifikowania się wszystkich moich zawodników do złotej grupy, żadnemu z nich nie udało się zakończyć regat w pierwszej dziesiątce. Najlepiej spisał się Carrson Pearce zajmując 14 miejsce.

W regatach startowało 296 zawodników. Za dwa tygodnie będziemy startować w Mistrzostwach Nowej Anglii.